Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Śruby do dystansów z MDF-u (powe)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Śruby do dystansów z MDF-u (powe)

    trzeba również robić zworkę pod kierownicą mijania- drogowe bo inaczej jak wł drogowe to ksenony się wyłączają.
    bynajmniej w OI tak jest

  • #2
    Śruby do dystansów z MDF-u (powe)

    Już wiem, że to mają być śruby zamkowe M6, ale jaka powinna być ich długość ? Da się je bez problemu kupić w sklepach typu Castorama lub Leroy-Merlin ?
    S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
    Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
    -------------------------------------------------------------------------
    O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
    O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
    O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez _tm_
      śruby zamkowe M6
      ja zastosowałem zwykłe na krzyżaka a z drugiej strony poszła podkładka sprężynująca i nakrętka (zwykła bez plastikowego zabezpieczenia)
      Problem był w tym że nie miałem jak od strony blachy wsadzić klucza żeby przytrzymać nakrętkę i zostały mi tylko palce do pomocy ale podkładka genialnie sprawdziła niwelując uślizg i niemiłosiernie podociągałem śruby.

      dodam że wczesniej miałem m5 ale zakupiłem m6 w leroy (za wszystkie sruby, podkładki, nakretki może 1,5zł zapłaciłem) dużo większa stabilność i trzymanie ale musiałem rozwiercic dziury w drzwiach i w dystansie

      mam zamontowany dystans powe 40mm + dorabiany 10mm (własny) śruba na długość coś chyba ok 80mm

      krótko powieniens kupic zamkową bez problemu ale zeby ja zastosowac musisz miec swobodne dojscie do nakrętki ja poroponuje śrube na krzyżaka
      e46 320d

      Komentarz


      • #4
        Trochę dziwne rzeczy piszesz. Tu jest dokumentacja zdjęciowa: Link i jak widać nie ma żadnego problemu z dostępem do nakrętki. Dystans w miejscu gdzie wchodzi w niego śruba ma 10mm grubości, więc śruba 80mm raczej nie pasuje . Ty chyba masz jakieś inne dystanse.
        S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
        Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
        -------------------------------------------------------------------------
        O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
        O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
        O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez _tm_
          Trochę dziwne rzeczy piszesz
          fakt dziwnie to brzmi bo opisywałem to na podstawie drzwi i paneli do fabi a tam jest trochę inaczej i ciężej z montażem a mianowicie:



          od tyłu:


          od przodu


          i finalnie:


          u was jest to zupełnie inaczej mocowane
          krótko pisząc kupisz w markecie budowlanym śruby najkrótsze a nadmiar utniesz fleksem.
          e46 320d

          Komentarz


          • #6
            rzeczywiscie fatalnie ale miejsce woofera lepsze niz w octavii
            Radio: C90r+XDP210EQ
            Kable:Opt,Skyline,50 mm
            Wzm:XES M1+FP 1.800
            Glosniki: SUPREMO,CDM54,SQ6,Aliante

            Komentarz


            • #7
              Przymierzam się do wygłuszenia drzwi w OCI, na razie czytam o tym na forum.
              Mam pytanie do dystansów POWE. zgodnie z opisem można zastosowac do nich głośniki o głębokości montażu 62mm. znalazłem głośniki , któe mają głębokość montażu 65mm. Czy ktoś próbował zamontować takie? Czy lepiej zastoswać dodatkowe pierścinie dystansujące? A jeśli tak to jak z założeniem maskownicy na głośnik?

              Komentarz


              • #8
                Gdyby ktoś potrzebował tej informacji to bez problemu można użyć śrub M6 o długości 30mm. Trochę wystają ponad dystans, ale nie ma to żadnego znaczenia, bo nie zawadzają o tapicerkę. A tak przy okazji pochwalę się, że wygłuszyłem właśnie drzwi. Jeżeli ktoś ma jeszcze wątpliwości czy warto to dorzucę kolejny głos na TAK - różnica jest ogromna !!! Skończyłem o 1:30 w nocy, po czym przez godzinę siedziałem w garażu i słuchałem muzyki. Gdyby nie to, że jutro do pracy trzeba wstać to pewnie dalej bym tam siedział .
                S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
                Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
                -------------------------------------------------------------------------
                O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
                O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
                O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez _tm_
                  Jeżeli ktoś ma jeszcze wątpliwości czy warto to dorzucę kolejny głos na TAK - różnica jest ogromna !!
                  gratulacje :diabelski_usmiech
                  With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X